İstanbul Sosyal Tesisleri | Büyükşehir Belediye Tesisleri

İstanbul Sosyal Tesisleri

İstanbul Sosyal Tesisleri, halka kaliteli hizmetler sunuyor. İstanbul’un en güzel manzaralarına sahip bu sosyal tesisler, aynı zamanda uygun fiyatlı yemek seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Bu nedenle, size en yakın sosyal tesisi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul’daki en iyi Sosyal Tesislerin kaç kişiye hizmet verebildiklerini, tesislerin özel alanlarını ve özelliklerini sizin için mercek altına aldık. İçeriklerin altında ki yol tarifi butonu ile tesise yol tarifi başlatabilirsiniz. 

1.     İstanbul Sosyal Tesisleri:  Cihangir Sosyal Tesisleri

İstanbul Sosyal Tesisleri Cihangir Sosyal Tesisleri
İstanbul Sosyal Tesisleri Cihangir Sosyal Tesisleri

Tophane-i Amire’nin bitişiğinde, doğal ahşap malzemelerle inşa edilmiş Cihangir Sosyal Tesisi, ziyaretçilerine Boğaz’ın büyüleyici manzarasını sunuyor. 100 kişilik kapalı alan ve 60 kişilik terasıyla toplamda 160 kişiye servis yapabilen tesis, Tarihi Yarımada’nın ve İstanbul siluetinin panoramik görünümüne sahip. Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Galata Kulesi gibi tarihi yapılar; Anadolu Yakası’ndan ise Kadıköy, Üsküdar, Kız Kulesi ve Çamlıca Tepesi gibi İstanbul’un simgeleri tesisten görülebiliyor. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan bu tesis, görsel bir şölen sunuyor.

 

Cihangir Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Beyoğlu Gezilecek Yerler | Beyoğlu Tarihi Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

2.     Anadolu Yakası Sosyal Tesisler: Dragos Sosyal Tesisleri

İstanbul Sosyal Tesisleri Dragos Sosyal Tesisleri
İstanbul Sosyal Tesisleri Dragos Sosyal Tesisleri

2007 yılında Kartal’da, Dragos Tepesi’nin sahil şeridine bakan konumda açılan Dragos Sosyal Tesisi, Prens Adaları’nın karşısında yer alıyor. 582 metrekarelik açık ve 325 metrekarelik kapalı alanıyla toplam 422 kişiye hizmet verebilen tesis, kahvaltı için açık alanı, öğle ve akşam yemekleri için ise kapalı alanıyla tercih ediliyor. Et ve balık yemekleriyle öne çıkan Dragos Sosyal Tesisi’nin özel yemekleri arasında, julyen sebzelerle zenginleştirilmiş ve tesise adını veren Dragos Steak bulunuyor.

 

Dragos Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Kartal Gezilecek Yerler | Anadolu Yakası Gezilecek Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

3.     Altınboynuz Sosyal Tesisi | İstanbul Sosyal Tesisleri

Altınboynuz Sosyal Tesisi
Altınboynuz Sosyal Tesisi

İstanbul sosyal tesisleri listesinde bulunan, Haliç’in tarihi ve kültürel güzellikleri arasında yer alan ve İstanbullular ile turistlerin gözdesi olan Tekke Parkı’nda deniz kenarında bulunan İBB Altınboynuz Sosyal Tesisi, zengin menüsü, keyifli manzarası ve çevresindeki sosyal olanaklarıyla her yaştan ziyaretçiye hitap ediyor. Kitap kafe olarak tasarlanmış okuma salonu ile özellikle gençlere ve öğrencilere yönelik bir hizmet sunuyor. Rahatça kitap okuyabilir veya ders çalışabilirsiniz. Otopark sıkıntısı olmadan ulaşabileceğiniz bu tesiste gününüzü güzellik ve lezzetle taçlandırabilirsiniz.

 

Altınboynuz Sosyal Tesisi Yol Tarifi

 

İstanbul Gezi Rehberi | İstanbul En İyi 20 Turistik Yer Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

4.     Fethipaşa Sosyal Tesisleri | Üsküdar Sosyal Tesisleri

Fethipaşa Sosyal Tesisleri
Fethipaşa Sosyal Tesisleri

Fethi Ahmet Paşa’nın vefatından sonra mirasçıları arasında paylaşılan ve bir süre ihmal edilen koru, İBB tarafından restore edilerek 2003 yılında sosyal tesis olarak halkın hizmetine açıldı. Deniz manzarasının ve serin gölgelerin keyfini çıkarabileceğiniz Fethipaşa Sosyal Tesisi, geleneksel Türk mutfağının lezzetlerini sunuyor. Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan İstanbul manzarası eşliğinde, tarihi korunun sakin atmosferinde misafirlerini ağırlıyor.

 

Fethipaşa Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Üsküdar Gezilecek Yerler | Anadolu Yakası Gezilecek Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

5.     Arnavutköy Sosyal Tesisi | Beşiktaş Sosyal Tesisleri

Arnavutköy Sosyal Tesisi
Arnavutköy Sosyal Tesisi

İstanbul’un en eski mesire yerlerinden biri olan ve Boğaz’ın canlı semtlerinden Arnavutköy’de bulunan Arnavutköy Sosyal Tesisi, tarihi yalıların ve dar sokakların arasında kendine has bir atmosfer sunuyor. Boğaz’ın eşsiz manzarasına karşı sade ve şık bir ortamda kahvaltı, öğle yemeği veya bir fincan kahve için uğrayabileceğiniz bu mekan, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

 

Arnavutköy Sosyal Tesisi Yol Tarifi

 

Beşiktaş Gezilecek Yerler | Beşiktaş Tarihi Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

6.     Avcılar Sosyal Tesisi 

Avcılar Sosyal Tesisi
Avcılar Sosyal Tesisi

Marmara Denizi’nin kıyısında, Türk mimarisinin izlerini taşıyan Avcılar Sosyal Tesisi, şık dekorasyonu ve kaliteli hizmet anlayışıyla misafirlerine nezih bir ortam sunuyor. 430 kişiye aynı anda hizmet verebilen bu tesiste, Osmanlı mutfağının seçkin lezzetleri arasında yer alan Avcılar Sarması, Patlıcan Göbeğinde Bonfile ve Levrek Sarma gibi spesiyalleri tadabilirsiniz. İstanbul sosyal tesisleri listemize beykoz sahili sosyal tesisleri ile devam ediyoruz. 

 

Avcılar Sosyal Tesisi Yol Tarifi

 

7.     Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri

Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri
İstanbul Sosyal Tesisleri & Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri

İstanbul sosyal tesisleri listesinde bulunan 1999 yılından beri hizmet veren Beykoz Sahil Sosyal Tesisi, İstanbul’un en köklü sosyal tesislerinden biridir. Yeşillikler içindeki koru manzarasıyla ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunar. Deniz kenarında, iki katlı olarak tasarlanmış bu tesis, 1.050 metrekarelik geniş açık alanı ve 1.300 metrekarelik ferah kapalı alanıyla misafirlerini ağırlıyor.

Zengin menü seçenekleriyle her damak zevkine hitap eden tesisin özel lezzetleri arasında; süzme yoğurt ve elma dilim patates eşliğinde sunulan Beykoz Kebabı, Ispanak Yatağında Levrek Fileto ve Sebzeli Somon bulunuyor. Ayrıca, dört mevsim boyunca hizmet veren kafeterya bölümünde, deniz manzarasına karşı kahvaltı yapabilir, sıcak bir çay veya kahve eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 

Beykoz Sahil Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Beykoz Sosyal Tesisleri | Beykoz Gezilecek Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

8.     Büyükçekmece Sosyal Tesisleri 

Büyükçekmece Sosyal Tesisleri 
İstanbul Sosyal Tesisleri: Büyükçekmece Sosyal Tesisleri

İBB Sosyal Tesisleri içinde küçük ama şirin bir yeri olan Büyükçekmece Sosyal Tesisi, Kordonboyu Caddesi boyunca uzanan ve kıyı kasabası havasını taşıyan Büyükçekmece Sahili’nin en gözde yerlerinden biridir. Hem açık hem de kapalı alanlarıyla yaklaşık 100 kişiye hizmet verebilen bu tesis, huzurlu ve ferah bir atmosfer sunuyor.

Eğer güne enerjik bir kahvaltıyla başlamak veya güneşli bir günde çayınızın tadını çıkarmak istiyorsanız, Büyükçekmece Sosyal Tesisi sizin için ideal bir seçenek olacaktır.

 

Büyükçekmece Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Beylikdüzü Gezilecek Yerler | Beylikdüzü Restoranlar Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

9.     Çamlıca Sosyal Tesisleri | İbb Sosyal Tesis

Çamlıca Sosyal Tesisleri
Çamlıca Sosyal Tesisleri

Boğaz manzarası eşliğinde İstanbul’u seyrederken keyifli bir kahvaltı yapmak veya lezzetli bir yemek yemek isteyenler için Çamlıca Sosyal Tesisi mükemmel bir adres. Köşkler, çeşmeler, çay bahçeleri, tarihi anıt ağaçlar, restoranlar, yürüyüş parkurları ve rengarenk çiçeklerle dolu tarihi atmosferiyle hem İstanbulluların hem de dünya çapından gelen turistlerin favori duraklarından biridir.

İstanbul sosyal tesisleri listemizde bulunan bu tesis, Kapalı Restoran, Osmanlı Kahvehanesi ve Bahçe Kafeterya olmak üzere üç farklı bölümden oluşmaktadır. Çamlıca Sosyal Tesisi’nin özel lezzetleri arasında Köfteli Patlıcan Söğürtme, Sebze ile Doldurulmuş Bonfile ve Çamlıca Kebabı bulunmaktadır.

 

Çamlıca Sosyal Tesisleri Yol Tarifi

 

Çamlıca Tepesi Gezilecek Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

10.   Beykoz Koru Sosyal Tesisi 

Beykoz Koru Sosyal Tesisi 
Beykoz Koru Sosyal Tesisi

İstanbul sosyal tesisleri listesinde bulunan Beykoz ve Paşabahçe arasında uzanan ve içerisinde mağaralar, havuzlar ve saray kalıntıları barındıran Beykoz Koru Sosyal Tesisi, asırlık çınarları ve boğaz manzarasıyla ziyaretçilerini etkiliyor. Her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilen bu tesis, pazartesi günleri hariç hizmet veriyor. Sincapların ve tavşanların arasında dinlenme, eğlence ve spor aktiviteleri yapabileceğiniz bu koruda, Koru Steak ve Koru Krep gibi özel menü seçeneklerini deneyimleyebilirsiniz. Beykoz’a yolunuz düştüğünde bu lezzetleri tatmanızı öneririz.

 

Beykoz Koru Sosyal Tesisi Yol Tarifi

 

Beykoz Sosyal Tesisleri | Beykoz Gezilecek Yerler Hakkında ki İçeriğimize Göz Atabilirsiniz. 

 

11.    Çekmeköy Sosyal Tesis: Çekmeköy Belediyesi Sosyal Tesisleri

Çekmeköy Sosyal Tesis
Çekmeköy Sosyal Tesis

Doğanın kucağında, ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmek için Çekmeköy Belediyesi Güngören Sosyal Tesisleri’ni keşfedin!

İstanbul sosyal tesisleri listesimizde yer alan yeşillikler arasında konumlanmış bu tesis, sunduğu imkanlarla her yaştan ziyaretçiye hitap ediyor.

Güngören Sosyal Tesisleri’nde Neler Yapabilirsiniz?

  • Doğa yürüyüşleri: Tesisin etrafındaki yemyeşil alanda doğayla iç içe yürüyüşler yapabilir, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.
  • Piknik: Ailenizle veya arkadaşlarınızla piknik yapabileceğiniz geniş alanlar mevcut.
  • Çocuk oyun alanları: Çocuklarınız için güvenli ve keyifli vakit geçirebilecekleri oyun alanları bulunuyor.
  • Restoran: Tesisin restoranında lezzetli ve uygun fiyatlı yemekler yiyebilirsiniz.
  • Kafe: Kahvenizi yudumlarken doğanın keyfini çıkarabileceğiniz bir kafe de mevcut.
  • Spor alanları: Basketbol, voleybol ve futbol gibi sporları oynayabileceğiniz alanlar da mevcut.

 

Çekmeköy Sosyal Tesis Yol Tarifi

 

 

 

İçeriğe yorum ve öneri yaparak okuyucuların faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Yorum yapmayı unutmayın.

 

Abone Ol

 
Sosyal Medyada Paylaşın